TERTEMİZ YAŞAM ALANLARI İÇİN ZAMAN KAZANDIRACAK TEMİZLİK İPUÇLARI

* Evdeki rutubeti gidermek için odalarda ve özellikle banyoda oluşan rutubete karşı deniz tuzu kullanabilirsiniz. Deniz tuzunun nemi çekme özelliğinden dolayı rutubetli olan yerlere deniz tuzundan yapılmış dekorlar ya da bir kase içinde koyacağınız deniz tuzu, evde rutubete karşı alacağınız en faydalı önlemlerden biri olacaktır. Bir diğer yöntemde, yine deniz tuzunda olduğu gibi evin rutubetli yerlerine koyacağınız karbonattır. Ufak kaplar içinde ya da minik keseler içinde eve yerleştireceğiniz karbonat, nem tutma özelliği sayesinde evde rutubet oluşumuna karşı alınmış bir diğer önlemdir.

* Sinek ve böcekleri uzak tutmak için; odanın içerisinde bir tas suya biraz nane yağı, okaliptüs ya da limon yağı damlatırsanız bütün gece o odaya böcek ya da sinek gelmez.

* Kahve telvesini karıncaların sıklıkla görüldüğü yerlere koyarsanız karıncalar kaçacak yer ararlar ve evinizi karınca istilasından kurtarmış olursunuz.

* Çıkmayan etiketler için; şişe ve kavanozların üzerindeki etiketi önce biraz suyla nemlendirin. Sonra mum ateşine tutarsanız, çıkaramadığınız etiketlerin kolayca çıktığını göreceksiniz.

* Soğanın ağlatmaması için; soğanınız acıysa gözleriniz yaşarabilir. Ama soğanı kullanmadan bir iki saat önce soyup, soğuk suda bekletirseniz tüm acılığı yok olur ve gözleriniz yanmaz.

* Yağın sıçramaması için; patates ya da patlıcan kızartmalarında yağın sıçraması doğaldır. Çünkü ne kadar kurularsanız kurulayın, bu iki sebzenin saldığı su yağın sıçramasına neden olur. Bunun içinde her ihtimale karşı yağa bayat ekmek kabuğu koyun.

* Sebzelerinizin temizliğinden emin olun; sebzelerinizi tuzlu suda ya da sirkeli suda yıkamayı alışkanlık haline getirin. Tuzlu su ve sirkeli su sebzeleri daha etkili ve çabuk temizler.

FABRİKA
75.Yıl OSB Mh. 8.Cd. No: 21 ESKİŞEHİR
FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI
75.Yıl OSB Mh. 8.Cd. No:21 ESKİŞEHİR
ŞUBE
Asarcıklı Cad. No:50 26090 ESKİŞEHİR