TEMİZLİK HAKKINDA YANLIŞ BİLİNEN BİLGİLER

*Ahşap mobilyaları çayla parlatmaya çalışmak

     Ahşap mobilyaları parlatmak için taze çay poşetlerinden yararlanılabilinir. Fakat suyun değdiği tahta yüzeylerin sonu iyi olmaz. Çay boya gibi bir özellik taşıyor ancak yüzeyde su lekeleri bırakacağını da unutmamalıyız.

*Halı üzerindeki lekeler daha çok tazeyken temizleyiciyle silmek

     Halının üzerine bol yağlı bir sos döküldü.Çeşitli temizleyicilerle temizleniyor.Ancak böyle yaparak halının tüylerine zarar vermekle kalmayacak, aynı zamanda ıslaklığın ve kokunun halı içinde hapsolmasına sebep olunuyor. Bu yüzden önce leke üzerindeki ıslaklık alınır, sonra lekelenen bölgeye Linsey Leke Çıkarıcı ürünü sıkılarak bir süre beklenir, sonrasında temiz nemli bir bez yardımıyla lekeli yüzey silinir.

*Seramik ya da mermer yüzeyleri sirkeyle temizlemek

     Çoğu yüzeyde etkili olan sirke söz konusu mermer gibi seramik yüzeyler söz konusu olduğunda yarardan çok zarar getiriyor. Zira sirkenin içindeki asit bu yüzeylerde zamanla inatçı lekeler bırakabiliyor. Dolayısıyla seramik ve mermer yüzeyleri ılık su ile sulandırılmış Detsan Yüzey Temizleyici ile silinmesi gereklidir.

*Pas lekeleri için çamaşır suyu kullanmak

      Detsan Çamaşır suyu lekeler için harika bir çözüm olabilse de söz konusu pas lekeleri ve izleri olduğunda işleri daha kötü bir hale getirebilir. İçindeki kimyasallar pasın daha fazla yayılmasına sebep olup daha da zorlaşır. Bunun yerine Detsan Pas ve Kireç sökücüyü yüzeye uygulayarak silebilirsiniz.

*Aynaları, tabloları silerken temizleyici direkt olarak yüzeye sıkmak

     Linsey Cam Temizleyiciyi önce beze sıkın ve sonra yüzeyleri bu şekilde silin. Bu şekilde onlara zarar verme ihtimali azalmış olur.

*Rendeyi süngerle temizlemeye çalışmak

      Su altında, süngerle çıkarmaya çalışmak da sadece süngerinizin yıpranmasına sebep olur. Bunun en pratik çözümü rendeye patates sürmek. Zira patatesteki oksalit asit peynir kalıntılarından kurtulmaya birebir.

*Cam şişeleri normal bulaşık gibi süngerle yıkamak

       Özellikle dar ağızlı şişelerde onun her noktasına ulaşmak bulaşık süngeriyle asla mümkün değil. Şişeyi pirinç, bulaşık deterjanı ve ılık suyla doldurup iyice çalkalarsanız her bölgeye ulaşıp onu tertemiz yapabilirsiniz.

*Bol çamaşır suyu mikroplardan arındırır mı?

       Detsan Çamaşır suyu ve çamaşır suyu katkılı temizleyiciler iyi birer dezenfektan ve mikroplardan arınmak için kullanılması gereken ürünlerdir. Ancak kullanırken almamız gereken önlemler ve dikkat etmemiz gereken hususlar var. Örneğin, kesinlikle banyo temizleyici gibi asidik temizlik ürünleri ile birlikte veya aynı anda kullanmamalıyız. Bu bir kimyasal reaksiyona sebep olacağından sağlımız için tehlikelidir. Böyle bir durumda, hemen camları açarak içeriyi havalandırmalı ve o alandan bulunmamalıyız. Temizlik ürünlerinin üzerindeki etiketlerin uyarı ve kullanım talimatlarını okumalı ve talimatlara uygun şekilde ürünleri kullanmalıyız.

 *İnatçı ve zor kirler daha çok temizlik ürünü ile daha kolay çıkar mı?

       Miktarın fazla olması kirin kolay çıkması, anlamına gelmez. Böyle kirleri temizlemek için temizlik malzemesini kirin üzerine yeteri kadar ve kirli yüzeyi kaplayacak şekilde sıkıp bekletmeliyiz. Temizlik ürünü ile kirin çözünmesini sağlayacak kadar zaman verilmeli ve daha sonra temiz bir bez yardımı ile silinmeli, temizleme ve durulama işlemini yapmak gereklidir.

*Birkaç temizlik ürünü birlikte kullanılırsa daha iyi temizlenir…

       Kullandığımız temizlik ürünleri öncelikle temizlik yapılacak alana ve yüzeye göre sonrasında da o yüzeyde oluşan kire, lekeye göre farklı formüle edilmiştir. Ve formüldeki kimyasallar bir araya geldiklerinde etkileşim yaratabilir, sağlığımız için tehdit oluşturabilir. Ayrıca bu karışım, kullanılan yüzeye zarar verebileceği gibi kalıcı hasara da yol açabilir. Bu tarz kötü tecrübeler yaşamamak için her temizlik ürününü etiketinde belirtilen yerlerde ve uygun şekilde kullanmalıyız.

FABRİKA
75.Yıl OSB Mh. 8.Cd. No: 21 ESKİŞEHİR
FABRİKA SATIŞ MAĞAZASI
75.Yıl OSB Mh. 8.Cd. No:21 ESKİŞEHİR
ŞUBE
Asarcıklı Cad. No:50 26090 ESKİŞEHİR